yeah Ackee in da can is real expensive and doesn't taste dat good......mi kind of Ackee out here pon da West End.....
had it every other morning for three weeks this Winter.......lol......mi due to start up again.....lol
mi can pick mi own.....or buy 3 dozen for $150J's from someone on mi lane....the expensive part now is the Saltfish...$500J per pound now.....ouch
Cool Runnings, Marko