Quote Originally Posted by Jamerican71 View Post
Grace canned ackee costs about $16 per can in the Wash DC area but there is another brand that costs much less (I can't think of the name right now).
The other brand is called Juliana. It costs about $8 and I couldn't tell the difference between this brand and Grace - tasted great to all of us. One side of the can says "ackee" and the other side says "aki"